Northampton vyvádzanie okolo Newcastlu prvé víťazstvo ako Christian Day zdvojnásobí

Ben Foden a Christian Day strelil dva pokusy za kus, s Luther Burrell tiež pristávať ako Saints rachotí až 26 bodov v druhej polovici roka. Falcons odpovedal pokus z Tom Penny a tromi Mike Delany sankcií.

Newcastle, Giovanbattista Venditti debutoval na krídle, zatiaľ čo na opačnej strane Alesana Tuilagi sa prvýkrát objavil po Svetový pohár povinnosť pre samoa. Oni tiež štyri zmeny v balení vrátane Škótska Jon Welsh debutuje na tighthead.

výhra Northampton dlhuje veľa k ich balenie a otvoril skóre po pouhých piatich minútach s linka-von jednotku, ktorá videla deň flop znovu.Stephen Myler pridal konverziu a podobne jednoduché trest, aby bol 10-0.

Ďalšie trest Myler bol zrušený von Delany a Newcastle blízko ku strelenie gólu svoj prvý pokus potom, čo v 23. minúte, keď stred, Adam Powell, vyrezávané cestu potrubím svätých, ale len s Foden nechal poraziť, jeho prihrávka na Venditti letel do styku 10 metrov od try-line.

A posledná priekopa riešenie od Pisi zastavil Simon Hammersley zarábať na čipe až po Newcastle prevrátil mlyne na 22-m čiary strane obrany domácich. Falcons sa musela uspokojiť s iným trestom Delany.Výmena sankcií videl hosts ísť do prestávky 16-9 up, aj keď s Newcastle pohľade na živšie v útoku

Ale Northampton začali druhú polovicu zatiaľ čo oni robili prvý -. S radom autového zoradenie pohonov – a nikdy sa obzrel. Pohony priniesol sled sankcií za následok Todd Clever odosielané do hriechu-bin a deň a zvyšok svätých balenie konečne zašiel. Myler prevedené, aby to 23-9 56. minúte.

Na 14 mužov Northampton našiel nejaký priestor a niektoré plynulosti tým, že získala Kick-off na dĺžku poľa, pomáhal jemným znižovanie záťaže od JJ HANRAHAN .

Jamie Gibson bol zastavený len krátky, ale Burrell zdvihol a napájaný cez.Myler minul konverziu postrannej čiare, ale domáci ujímajú teraz vyzeral bezpečnejšie na 28-9 v prednej časti.

Aj keď Clever sa vrátiť do akcie, Northampton boli teraz pevne na prednú nohu, orať cez obranu Falcons pre Foden pridať štvrtý pokus a bonusový bod. Myler robil to 35-9.

Newcastle hit späť s peknou pokus zo sady pohybovať off linka-von 30 metrov von. Chris Harris vybral veľkú čiaru kosou cez obranu a Penny prešiel do rohu, ale Foden pridal svoj druhý pokus a Myler prevedené ako Northampton dostal svoju sezónu v prevádzke.