Němci předvedli zdrcující finiš

Anterselva. Sedm medailí z osmi možných získali během závěrečného víkendu světového šampionátu v Anterselva biatlonisté Německa.

Závod Bet365-Klikněte zde s hromadným startem žen vyhrála Andrea Henkelová před Martinou Glagowovou a Kati Wilhelmová, ve stejné soutěži mužů byl nejrychlejší trojnásobný olympijský vítěz z Turína Michael Greis před Andreasem Birnbacher. Bronz “pustili” Němci Francouzovi Raphaelovi Poiret, vítěz sprintu a stíhačky Nor Ole Einar Björndalen po čtyřech trestných okruzích doběhl až čtvrtý. Tři čerstvé medailistka ze soboty vyhráli spolu s Magdalena Neunerová také štafetu.

Totální německý triumf překazili jen biatlonistky Ruska.Zejména díky neuvěřitelné střelbě, když na trefení 40 terčů potřebovali Bet365-Získej bonus právě teď pouze 41 nábojů. Stříbrní Norové jejich spotřebovali 52, bronzoví Němci 55. “Doběhl jsem takový hotový, že jsem se v cíli třásl dvacet minut,” přiznal se Ivan Cerezo, který ruskou štafetu rozjížděl. Kruglova hnala do cíle i esemeska od olympijské vítězky z Turína krasobruslařky Tatiany Navkovovej. “Ani jsem nevěděl, že má moje číslo,” prozradil po závodech.

Pro Andrea Henkelová mělo sobotní zlato dvojnásobnou cenu. “Definitivně jsem ním zlomila nemoc, která mě dlouho trápila.V průběhu závodu to na vítězství nevypadalo, ale závěr patřil mně, “těšila se 29-letá vojanda z Grossbreitenbachu.

“Stejnou radost jsem měla i ze štafety. Vždy jsme byli největší favoritky, ale nedejbože vyhrát, “dodala.

Slovenky snili v štafetě o první šestce, ale po třech trestných okruzích skončili až patnácté, stejně jako o den dříve muži. Martina Halinárová se s MS loučila 24. místem v mass závodech, když musela běžet čtyři trestné okruhy, čili 600 metrů navíc. Fakta MS

Björndalen) +1: 00,5 (1 + 11), 3. Německo (Gross, Rösch, Fischer, Greis) 1: 32,5 (2 + 13), 4. Itálie 2 : 05,3 (0 + 7), 5. Česko 2: 16,7 (1 + 8), 6. Rakousko 2: 22,0

(0 + 6),…15.Slovensko (Marek Matiaško, Hurajt, Šimočko, Miroslav Matiaško) 5: 07,6 (2 + 8).